2022-10-05, trečiadienis, 16:05.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:29, leidžiasi 18:43, dienos ilgumas 11:13.

A. Gedvilienė: Už gamtos taršą – transporto priemonių ir įrankių konfiskavimas

2020-05-26, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
A. Gedvilienė: Už gamtos taršą – transporto priemonių ir įrankių konfiskavimas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovė, Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė antradienį Seimo posėdyje teiks svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnio pataisas, kuriomis siūloma griežčiau bausti už aplinkos teršimą – numatyti transporto priemonės, kuria atliekos ar teršalai buvo atvežti bei įrankių, kuriais atliekos ar teršalai buvo iškrauti, konfiskaciją.

 

Nepaisant to, kad šiuo metu numatomos nemažos baudos už aplinkos teršimą, ne visi žmonės ir įmonės elgiasi atsakingai ir tinkamai tvarko atliekas bei teršalus. Dar galime rasti kalnus šiukšlių miškuose, palaukėse, apleistose ar nuošalesnėse teritorijose, o vertinant atliekų kiekius ir apimtis, aiškiai galima suprasti, kad jų atvežimui buvo naudojamos transporto priemonės.

 

Remiantis Valstybinių miškų urėdijos (VMU), kurios regioniniai padaliniai visoje šalies teritorijoje duomenimis, per 2019 metus surinkta net 700 tonų įvairių miškuose išmestų didelių gabaritų bei buitinių atliekų. Tai patvirtina faktą, kad šiukšlinimas gamtoje yra didžiulė problema visoje Lietuvoje, nors buitines atliekas, padangas ir panašaus tipo šiukšles įmonės ir fiziniai asmenys gali pristatyti į sąvartynus, aikšteles ir įmones, kurios priima ar superka nenaudojamas atliekas.

 

„Projekto atsiradimą paskatino ir aktyvių visuomenininkų, neetatinių aplinkosaugininkų kreipimaisi dėl taršos miškuose ir nuošalesnėse vietose. Žmonių susirūpinimas aplinka ir gamta auga, todėl būtina imtis priemonių, kurios spręstų įsisenėjusias problemas, taip pat, šiuo projektu norima skatinti gyventojus rūpintis savo aplinka, kreiptis į institucijas, pranešti apie matomas problemas ir pažeidimus. Nebegalima leisti taupyti gamtos sąskaita“ – sakė A. Gedvilienė.

 

Pasak A. Gedvilienės, yra nuogąstaujančių, kad transporto priemonės konfiskacija bus taikoma už mažus pažeidimus, kaip obuolio graužtuko numetimas. Tačiau projekte numatyta, kad konfiskacija galima už taršą didesniu nei 100 kubinių decimetrų kiekiu. Taip pat, Seimo narės teigimu reikia pasitikėti ir aplinkos apsaugos pareigūnų kompetencija bei sprendimais kada transporto priemonę konfiskuoti, nes kodekse numatoma tokia galimybė, o ne prievolė.

 

Projektą taip pat pasirašė Seimo nariai Petras Čimbaras, Simonas Gentvilas ir Linas Balsys.

Contact form

Šios dienos vardadieniai