2022-08-13, šeštadienis, 11:26.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:51, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 15:2.

BendruoMENIŠKA naktis

2020-08-28, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
BendruoMENIŠKA naktis

Rugpjūčio 22 d., šeštadienį, Alksniupių parke (Radviliškio r.) įvyko profesionalų ir mėgėjų meno festivalio „BendruoMENIŠKAS 2020“ baigiamasis renginys „BendruoMENIŠKA naktis“.

 

Meno festivalis „BendruoMENIŠKAS 2020“ Pakalniškių seniūnijos gyvenvietėse (Radviliškio r.) šią vasarą vyko pirmą kartą. Jo renginiuose dalyvavo vietos bendruomenės nariai ir profesionalūs šalies bei užsienio menininkai. Evelina Liaugiaudaitė (Vilnius), Tadas Šimkus (Kaunas), Laura Guokė (Radviliškio r.) ir Izabela Ewa Oldak (Lenkija). kartu su vietos gyventojais projektavo ir kūrė kūrinius. Šie kūriniai–meniniai akcentai jau puošia Alksniupių viešąsias erdves. Projektu siekiama aktyviai prisidėti prie vietos bendruomenės kultūros lauko situacijos gerinimo, čia gyvenantiems žmonėms pasiūlyti kokybiškas, patrauklias ir intriguojančias kūrybinio bei meninio lavėjimo bei saviraiškos galimybes.

 

Vakaras prasidėjo muzikinė programa „Vėjo spalvos“, kurios metu pasirodė atlikėjai: alksniupietė Ieva Vaitkevičiūtė,  Jurgita Čepkauskė – operos studijų magistrė, daugkartinė tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė, 2006 m. apdovanota respublikos prezidento V. Adamkaus garbės raštu bei specialiu prizu, šiuo metu gyvenanti Airijoje, Eimantas Didžbalis – klasikinės muzikos atlikėjas, Radviliškio rajono ambasadorius Airijoje.

 

Projekto vadovė, menotyrininkė Danguolė Ruškienė ir idėjos autorė Laura Guokė pristatė meninių akcentų įgyvendinimo detales, jų gimimo istorijas.  Vilnietės dizainerės, šviečiančių objektų ir instaliacijų kūrėjos Evelinos Liaugiaudaitės sukurtas šviečiantis objektas yra instaliuotas Alksniupių ambulatorijos patalpose. Kauniečio dailininko, graffiti ir sienų tapybos-piešinių kūrėjo Tado Šimkaus piešinys papuošė statinio, esančio Radvilonių gatvėje, sieną. Iš Lenkijos atvykusios dailininkės, performansų ir instaliacijų kūrėjos Izabelos Ewa Ołdak kūrinys jau prigijo ant Alksniupių kultūros namų vidinio kiemelio sienos. Tarpdisciplininio meno kūrėja, prestižinių meno konkursų laureatė Laura Guokė savo skulptūras eksponuoja Alksniupių kultūros namuose.

 

Dėl prasidėjusio lietaus projekto pristatymas, meno edukacija „Sukurk tamsoje švytintį grafitį, kurios metu visi norintys turėjo galimybę sukurti švytinčius, efemeriškus ir greitai visiškoje tamsoje išnykstančius piešinius-grafičius  (užsiėmimo vadovė L. Guokė) įvyko kultūros namuose. Ten pat buvo perkeltas ir vizualinis projektas–spektaklis pagal Vydūno misteriją „Jūrų varpai“. Teatras „Šouxmas“ (skaitė – režisierius, aktorius Domininkas Malajavas, muzikines improvizacijos – pianistas Saulius Šiaučiulis, vaizdo projekcija – Laura Guokė) paliko neišdildomą įspūdį visiems tą vakarą buvusiems renginyje.

 

Svarbu tai, kad renginių metu buvo sudaryta galimybė ne tik susitikti, bet ir pabendrauti, kurti kartu su profesionaliais menininkais, dalintis su jais savo idėjomis ir patirtimis. „BendruoMENIŠKA naktis“ – baigiamasis renginys, kurio metu buvo ne tik pristatomi projekto metu sukurti kūriniai, bet vyko ir edukacinė-pramoginė programa, subūrusi vietos žmones į simboliškai vasarą palydintį ir projektą vainikuojantį renginį. Šis projektas tuo dar nesibaigs. Pirmaisiais rudens mėnesiais planuojama vietos gyventojus pakviesti į paskutinį jo renginį – kūrybines dirbtuves. Kartu su menininke jie kurs šviečiančius objektus.

 

Organizatorius – VšĮ „Dilaima“.
Projekto idėjos autorė – Laura Guokė.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė, ŽŪB „Draugas“.
Partneriai: ŽŪB „Draugas“, Pakalniškių seniūnija, Radviliškio r. Alksniupių pagrindinė mokykla.

Contact form

Šios dienos vardadieniai