2022-08-13, šeštadienis, 12:36.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:51, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 15:2.

„BendruoMENIŠKA naktis 2020“ Alksniupiuose

2020-08-17, Laura Guokė
„BendruoMENIŠKA naktis 2020“ Alksniupiuose

Rugpjūčio 22 d., šeštadienį, Alksniupių parke (Radviliškio r.) vyks profesionalų ir mėgėjų meno festivalio „BendruoMENIŠKAS 2020“ baigiamasis renginys „BendruoMENIŠKA naktis“.

 

Meno festivalis „BendruoMENIŠKAS 2020“ Pakalniškių seniūnijos gyvenvietėse (Radviliškio r.) šią vasarą vyko pirmą kartą. Jo renginiuose dalyvavo vietos bendruomenės nariai ir profesionalūs šalies bei užsienio menininkai. Evelina Liaugiaudaitė (Vilnius), Tadas Šimkus (Kaunas), Laura Guokė (Radviliškio r.) ir Izabela Ewa Oldak (Lenkija) kartu su vietos gyventojais projektavo ir kūrė kūrinius. Šie kūriniai–meniniai akcentai jau puošia Alksniupių viešąsias erdves. Projektu siekiama aktyviai prisidėti prie vietos bendruomenės kultūros lauko situacijos gerinimo, čia gyvenantiems žmonėms pasiūlyti kokybiškas, patrauklias ir intriguojančias kūrybinio bei meninio lavėjimo bei saviraiškos galimybes. Svarbu ir tai, kad renginių metu buvo sudaryta galimybė ne tik susitikti, bet ir pabendrauti, kurti kartu su profesionaliais menininkais, dalintis su jais savo idėjomis ir patirtimis. „BendruoMENIŠKA naktis“ – baigiamasis renginys, kurio metu bus ne tik pristatomi projekto metu sukurti kūriniai, bet vyks ir edukacinė-pramoginė programa, subursianti vietos žmones į simboliškai vasarą palydintį ir projektą vainikuojantį renginį. Šis projektas tuo dar nesibaigs. Pirmaisiais rudens mėnesiais planuojama vietos gyventojus pakviesti į paskutinius jo renginius – kūrybines dirbtuves. Kartu su menininke jie kurs šviečiančius objektus. Tikimasi, kad profesionalų ir mėgėjų meno festivalis „BendruoMENIŠKAS“ vyks ir kitais metais, taps tradiciniu ir ilgalaikiu meno bei kultūros reiškiniu šiame krašte.

 

RENGINIO PROGRAMA

 

20.00 val. Muzikinė programa „Vėjo spalvos“ (atlikėjai: Ieva Vaitkevičiūtė, Jurgita Čepkauskė ir Eimantas Didžbalis).

Jurgita Čepkauskė – operos studijų magistrė, daugkartinė tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė, 2006 m. apdovanota respublikos prezidento V. Adamkaus garbės raštu bei specialiu prizu, šiuo metu gyvena Airijoje ir aktyviai dalyvauja kultūriniame Airijos gyvenime. Eimantas Didžbalis – klasikinės muzikos atlikėjas, atstovaujantis Lietuvą įvairiuose lietuvių renginiuose, Radviliškio rajono ambasadorius Airijoje. Ieva Vaitkevičiutė – alksniupietė, nuo mažų dienų džiuginanti savo klausytojus gražiu balsu ir puikiu dainų atlikimu.

 

20.30 val. Projekto metu sukurtų kūriniųmeninių akcentų pristatymas.

Vilnietės dizainerės, šviečiančių objektų ir instaliacijų kūrėjos Evelinos Liaugiaudaitės sukurtas šviečiantis objektas yra instaliuotas Alksniupių ambulatorijos patalpose. Kauniečio dailininko, graffiti ir sienų tapybos-piešinių kūrėjo Tado Šimkaus piešinys papuošė statinio, esančio Radvilonių gatvėje, sieną. Iš Lenkijos atvykusios dailininkės, performansų ir instaliacijų kūrėjos Izabelos Ewa Ołdak kūrinys jau prigijo ant Alksniupių kultūros namų vidinio kiemelio sienos. Tarpdisciplininio meno kūrėja, prestižinių meno konkursų laureatė Laura Guokė savo skulptūras eksponuoja Alksniupių kultūros namuose. Aplankysime visus šiuos kūrinius ir sužinosime jų gimimo istorijas.

 

21.00 val. Meno edukacija „Sukurk tamsoje švytintį grafitį“ (užsiėmimas vyks Alksniupių kultūros namuose).

Edukacijos metu visi norintys turės galimybę sukurti švytinčius, efemeriškus ir greitai visiškoje tamsoje išnykstančius piešinius–grafičius. Tai bus įgyvendinama Alksnupių kultūros namuose įrengto šviesą kaupiančio ekrano pagalba. Užsiėmimo vadovė L. Guokė.

 

22.00 val. Vizualinis projektas–spektaklis pagal Vydūno misteriją „Jūrų varpai“. Teatras „Šouxmas“ (skaito – režisierius, aktorius Domininkas Malajavas, muzika – pianistas Saulius Šiaučiulis, vaizdo projekcija – Laura Guokė).

„Jūrų varpai“ – sudėtingiausia, tarpukario Lietuvoje prieštaringų vertinimų sulaukusi Vydūno drama. Ją Vydūnas su savo Tilžės giedotojų draugija buvo pasirengęs vaidinti 1914 m. Tilžės miesto parke, tačiau tam sutrukdė Pirmasis pasaulinis karas. Karo tema, kaip gyvojo tikėjimo praradimo bei žmoniškumo menkėjimo išdava skamba ir „Jūrų varpuose“. Misterijos siužetas sudėtingas – „žmonių vieškelyje“ vaizduojama dvasinė ir socialinė žmonijos padėtis, jos gilėjanti krizė, kai vis labiau įsigali konkurencija, galios bei materializmo kultas, kai sudaiktinama moteris, o į pasaulį ir žmogų žvelgiama per dvasines vertybes atmetančio mokslo bei ekonomikos akinius. Žmonės renkasi į pajūrį ieškodami slėpiningo jūrų varpų skambėjimo, nes išgirdus juos skambės didybė Jūsų sielose, kaip misterijoje skelbia Bangpūtys.

 

23.00–24.00 val. BendruoMENIŠKA vakaronė.

 

Visi renginiai – nemokami. Maloniai kviečiame!

 

Užrašai po nuotraukomis:

1. Evelinos Liaugiaudaitės šviečiantis objektas Alksniupių ambulatorijoje.

2. Tado Šimkaus sukurto grafičio fragmentas, kurį spalvina  Alksniupių ir Raudondvario jaunimas.

3. Izabela Ewa Oldak kuria piešinį ant Alksniupių kultūros namų sienos.

4. Laura Guokė prie savo skulptūros Alksniupių kultūros namuose.

5. Projekto „BendruoMENIŠKAS 2020“ plakatas.

 

Organizatorius – VšĮ „Dilaima“.

Projekto idėjos autorė – Laura Guokė.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė, ŽŪB „Draugas“.

Partneriai: ŽŪB „Draugas“, Pakalniškių seniūnija, Radviliškio r. Alksniupių pagrindinė mokykla.

 

Daugiau informacijos:

Tel. +370 616 39595

El. p. bendruomeniskas@inbox.lt

https://meniniaiprojektai.wixsite.com/bendruomeniskas

Contact form

Šios dienos vardadieniai