2022-10-05, trečiadienis, 15:46.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:29, leidžiasi 18:43, dienos ilgumas 11:13.

„Dvarų kultūros atspindžiai“ Burbiškio dvare

2020-09-16, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
„Dvarų kultūros atspindžiai“ Burbiškio dvare

Pasitinkant Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio 30 metų jubiliejų Burbiškio dvare buvo įgyvendintas projektas „Dvarų kultūros atspindžiai“. Į rugsėjo 11-12 dienomis vykusią konferenciją „Dvarų archeologiniai ir kultūriniai tyrinėjimai Lietuvoje“ suvažiavo garsiausi savo sričių žinovai. Konferencijoje apie dvarų archeologiją pranešimus skaitė G. Zabiela, V. Ostašenkovienė, D. Petrulis ir B. Dakanis. Muziejaus fonduose gausu Burbiškio dvaro archeologinių radinių, todėl dalis jų eksponuojama įrengtoje parodoje.

 

K. P. Labanauskas, S. Domanskienė, E. Prascevičius, D. Puodžiukienė, M. Daraškevičius

 

Apie dvarų architektūrą kalbėjo D. Puodžiukienė, M. Daraškevičius ir S. Domanskienė. Konferencijos metu buvo įdomu ir aktualu išgirsti vieno garsiausių Lietuvos parkotyrininkų  K. P. Labanausko pranešimą apie unikalaus senojo Burbiškio dvaro parko bruožų puoselėjimą ir išsaugojimą ateičiai. Paskutinį pranešimą „Dvarų kultūrą įprasminantis muziejus“ skaitė šio muziejaus įkūrėjas ir ilgametis direktorius – Egidijus Prascevičius.

 

Konferencijai paįvairinti kolegos iš Šiaulių Fotografijos muziejaus atvežė senosios fotografijos edukaciją, kurios metu visiems didele pramoga tapo fotosesija naudojant camera obscura. O muziejaus internetiniame puslapyje įkelta virtuali dar neeksponuotų senųjų fotografijų paroda – „XX a. pr. Lietuvos emigrantai senosiose fotografijose“.

 

 

Projektą užbaigė ir gerą nuotaiką dovanojo Kauno muzikinio ansamblio „Ainiai“ ir aktorės Nijolės Narmontaitės išskirtinė muzikinė poetinė retro programa.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

 

Organizatorių informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai