2022-08-13, šeštadienis, 11:52.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:51, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 15:2.

Įveikę sudėtingų „Temidės“ užduočių kelią, radviliškiečiai pateko į prizininkų gretas

2019-05-28, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Įveikę sudėtingų „Temidės“ užduočių kelią, radviliškiečiai pateko į prizininkų gretas

Gegužės 22 d. vykusiame respublikiniame teisinių žinių konkurse „Temidė“ Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinių komanda užėmė antrąją vietą. Vilniuje ir Trakuose vykęs finalinis konkurso etapas sukvietė 10 moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Šiaulių apskričiai atstovavo Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komanda, antrajame regioniniame etape nugalėjusi Pakruojo, Šiaulių, Joniškio ir Raseinių mokinių komandas.

 

Policijos įstaigose organizuojamas tradicinis teisinių žinių konkursas „Temidė“ šiemet buvo surengtas jau 23-iąjį kartą. Ilgus metus gyvuojantis renginys pamažu keičiasi užduočių įvairove, tačiau kasmet sukviečia gausų teisinėmis žiniomis ir policijos profesija besidominčių moksleivių būrį. Pagrindinis policijos pareigūnų siekis – suteikti moksleiviams teisinių ir su policijos veikla susijusių žinių, skatinti jaunimo atsakingumą ir pilietiškumą.

 

Gegužės 22-osios ryte „Temidės“ konkurso dalyviai, susirinkę Vilniuje, dalyvavo orientacinėse rungtyse. Dar Vilniuje gavę pirmąją užduotį ir teisingai išsprendę pirmąjį galvosūkį, netikėtai buvo nukreipti į Trakus, kuriuos pasiekė traukiniu Vilnius-Trakai. Trakų traukinių stotyje pasitiko renginio organizatoriai, kurie komandų dalyviams įteikė Trakų žemėlapius ir žaidimo legendą. Pasitelkusios žemėlapius, mobiliojo ryšio programėles ir informacijos paieškos sistemas, moksleivių komandos aplankė nurodytus Trakų miesto taškus, kuriuose atliko su teisėsaugos ir Lietuvos istorija susijusias pareigūnų parengtas teisines ir sportines užduotis. Klaidžiodami po Trakų gatveles, moksleiviai ne tik atliko įvairias užduotis, bet ir ieškojo nurodytų užuominų bei objektų.

 

Pasibaigus rungties laikui, visos komandos buvo pakviestos į Trakų pilį, kurioje po minutės atokvėpio laukė dar viena staigmena – istorijos pamoka. Komandų dalyviai gidų buvo supažindinti su istoriniais šios vietovės faktais. Na, o konkurso baigiamoji dalis vyko reprezentatyvioje Trakų pilies didžiojoje menėje. Čia, nors ir pavargę, tačiau pasikrovę teigiamų emocijų, vaikai išgirdo organizatorių verdiktą – konkurso rezultatus, kurių iki pat pabaigos nebuvo įmanoma nuspėti.

 

Šiaulių AVPK info.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai