2022-01-25, antradienis, 03:28.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:19, leidžiasi 16:41, dienos ilgumas 8:22.

Joninių laužai: kad smagi pramoga nevirstų nelaime

2013-06-22, paskelbė Mindaugas Tučas
Joninių laužai: kad smagi pramoga nevirstų nelaime

    Artėjantis ilgasis Joninių savaitgalis vėl kelia nerimą šalies ugniagesiams. Kaip rodo kelerių metų gaisrų statistika, laisvadieniais, o ypač švenčių dienomis, gaisruose žūva daugiausia žmonių, padaugėja ir kitų skaudžių nelaimių.

    Pagrindinis Joninių šventės atributas – laužas gali tapti ne tik smagia pramoga ar jaukiu iškylos simboliu, bet ir nelaimės priežastimi. Neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi šiemet sukėlė net 3405 gaisrus ir jau nusinešė 25 žmonių gyvybes.

    Tam, kad šventinės Joninių nuotaikos neužtemdytų nelaimės dūmai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ragina žmones būti budrius, o laužus kurti laikantis taisyklių.

    Kurdami laužą gyvenamojoje vietovėje, prisiminkite, kad tai leidžiama daryti ne arčiau kaip 30 m nuo statinių.

    Poilsiavietėje laužavietės paprastai būna išskirtos akmenimis, plytomis, apsaugine žemės juosta.

    Jei nerandate laužavietės, ugnį reiktų kurti atokiau nuo medžių, atkreipiant dėmesį į dirvožemį – išdžiūvusios durpės gali greitai užsiliepsnoti, o rengti laužavietę ant samanų ar gadinti miško paklotę iš viso yra draudžiama.

    Taip pat draudžiama besikūrenančias laužavietes palikti be priežiūros, o baigus kūrenti laužą ugniavietę būtina užgesinti apipilant žarijas vandeniu, smėliu ar žemėmis.

    Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiai elgtis su ugnimi, o kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Contact form

Šios dienos vardadieniai