2022-10-05, trečiadienis, 14:44.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:29, leidžiasi 18:43, dienos ilgumas 11:13.

Kviečia džiazo ir šiuolaikinio meno festivalis „Erdvės“ (Kelmėje)

2020-08-25, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kviečia džiazo ir šiuolaikinio meno festivalis „Erdvės“ (Kelmėje)

Džiazo ir šiuolaikinio profesionalaus meno festivalio „Erdvės“ atidarymas ir Šeiko šokio teatro spektaklis - „Dior in Moscow“

 

2020 m. rugsėjo 5 d., šeštadienis, nuo 17:45 iki 19:00
 

Kelmės kultūros centras, Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė 86136

 

Rengėjas: Kelmės kultūros centras


Šeiko šokio teatras – šiuolaikinį šokį puoselėjanti trupė, kurios veikla apima šokio ir muzikos spektaklių, meno netradicinėse erdvėse, performanso žanrus bei šokio edukacijos, teatro laboratorijos kryptis. Aukščiausius scenos menų apdovanojimus pelnęs kolektyvas, savo veiklą pradėjęs Klaipėdoje, Lietuvoje, per septynerius veiklos metus spektaklių geografiją išplėtė į daugybę skirtingų šalių: JAV, Vokietija, Belgija, Čekija, Norvegija, Danija, Rusija, Kinja, Islandija, Ukraina, Izraelis, Bulgarija, kt. Kalbantis universalia šokio kalba be suvaržymų, cenzūros, apribojimų – politinių, kultūrinių, etninių religinių, socialinių.


Teatro nariai organizuoja šokio ir judesio terapijos užsiėmimus vaikams, senjorams, neįgaliesiems. Miestiečiai ir profesionalai kviečiami į seminarus, kūrybines dirbtuves, atviras repeticijas bei dalyvauti lauko spektakliuose.
Nuo 2016 m. Šeiko šokio teatras yra Lietuvos-Prancūzijos šiuolaikinio šokio programos „KlaipeDAnse“ partneris. Programos tikslas – plėtoti šiuolaikinį šokį Klaipėdos mieste ir stiprinti bendradarbiavimą tarp dviejų valstybių.
Teatro meno vadovė – choreografė Agnija Šeiko, ne kartą apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi, Boriso Dauguviečio auskaru ir Padėkos kauke, savo kūrybinėje biografijoje jau skaičiuoja per 30 įvairių šokio spektaklių. A. Šeiko pripažinta dėl tarpdisciplininio požiūrio, išskirtinės estetikos, jautrių socialinių temų ir formų įvairovės.


„DIOR IN MOSCOW“
Idėja ir koncepcija: Ingrida Gerbutavičiūtė ir Agnija Šeiko Atlikėjos: Inga Kuznecova ir Agnija Šeiko Muzika: Antanas Jasenka Scenografė: Sigita Šimkūnaitė Video: Albena Baeva Šviesų dizaineris: Povilas Laurinaitis Prodiuserė: Goda Giedraitytė Produkcija: Identity Move & Šeiko šokio teatras


Premjera: 2016


Trukmė: 60 min.


Trumpas video:

 


Spektaklis pristatytas Open Studios Tanzmesse nrw (Dusseldorf, DE, 2016), Bazaar festival (Prague, CZ, 2015), Contemporary Dance Festival Dissidanse Itinérance (Bastia & Ajaccio, Korsika, 2018), Red House Center (Sofia, Bulgaria, 2018), ktr.


Praėjus 25 metams po „Geležinės uždangos“ griūties, globalizacijos epochą valdo vakarietiškos kultūros ir vakarietiškų elgesio normų persunkta kasdienybė. Mums to nė nepastebint šalia kapitalizmo performuoto mūsų identiteto vis dar gajūs postsovietiniai reliktai, kreipiantys individą viena ar kita linkme. Mūsų, rytų europečių, pasirinkimus lemia sovietinio ir postsovietinio elgesio modelių kartotė, įsprausta kažkur tarp autentiško, apskaičiavimu ir logika pagrįsto elgesio ir tarp įsivaizduojamų ar atkartojamų vakarietiškų elgesio modelių skirsnių. Ryškiausios sinusoidės atsispindi moterų tapatume, nes moterys išgyvenusios feminizmo bangą ir radikalius moters įvaizdžio pokyčius pasiklydo tarp darbininkės-karjeristės-mamos-namų šeimininkės-gražuolės-mylimosios ir/ar laisvo elgesio normų moters įvaizdžių. Didžiulę įtaką moters tapatumui turi ir savas tiesas primetančios televizijos ir radijo laidos, į vartotojiškumą orientuota mada, visuomenėje gajūs socialiniai stereotipai.


Idėjos autorės choreografė Agnija Šeiko ir dramaturgė Ingrida Gerbutavičiūtė šiuo spektakliu nori gilintis ir paliesti moters asmenybės sluoksnius, kurie sugulę mamų, močiučių, tetų, televizijos laidų vedėjų, gražuolių konkursų laureačių, kino aktorių, dainininkių ir kt. įvaizdžiose formuoja šiuolaikinės moters (ne)sąmoningus pasirinkimus ir elgesį. Spektaklyje „Dior in Moscow“ analizuojamas šiuolaikinės moters identitetas ir jį formuojančios aplinkybės. Kas lemia šiuolaikinės moters elgesio ir mąstymo bruožus? Kodėl priimami vieni ar kiti spendimai ir nuo ko jie priklauso? Kur glūdi įvairių emocijų priežastys ir kodėl šios priežastys lieka paribyje..


Renginys nemokamas, o įspūdžiai - nepamirštami!

Contact form

Šios dienos vardadieniai