2022-08-13, šeštadienis, 12:22.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:51, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 15:2.

Lizdeikos gimnazijos komanda – respublikinio projekto finale

2019-01-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Lizdeikos gimnazijos komanda – respublikinio projekto finale

Baigėsi visus metus vykęs respublikinis projektas „Sveikata visus metus“, kuriame dalyvavo 300 šalies mokyklų. Šiame projekte dalyvavę įvairių klasių mokiniai leidosi į sveikatos užduočių keliones, kiekvieną mėnesį turėjo įvykdyti vis naują iššūkį bei naują užduotį.

 

Vilniuje vykusioje baigiamojoje šio projekto konferencijoje pasidalinti gerąja patirtimi buvo pakviestos 38 komandos. Tarp jų buvome ir mes, Lizdeikos gimnazijos komanda „Saulės vaikai“, pristačiusi sveikatinimo veiklas, visus metus vykdytas Lizdeikos gimnazijoje: sausio mėnesį - „Burnelė - ne šiukšlynas. Skrandis - ne sąvartynas“, vasarį - „Ne vien duona žmogus gyvas“ (fizinės ir emocinės sveikatos darna), kovą- „Kai sveikas – tai ir linksmas. Kai linksmas – tai ir sveikas. Juoko terapija“, balandį - „Tylos stebuklinga versmė“ (triukšmo prevencija), gegužę - „Aš ir aplink mane“ (sveikatai palankios aplinkos kūrimas), birželį - „Geriausi vaistai - grynas oras, šaltas vanduo“, liepą – „Vaistažolių takeliais į sveikatos kelią“, rugpjūtį - „Dykinėjimas ir tuščias laiko leidimas yra ligos priežastis“, rugsėjį – „Draugui ištiesk tik švarią ranką“, spalį – „Padėk sau ir draugui“ (pirmoji pagalba ir savipagalba), lapkritį - „Žala, mada, priklausomybė“ (žalingų įpročių prevencija).“ Aktyviausiai iššūkius vykdė šie komandos nariai:. Jakubauskaitė Rosvita 2A, Ozubėnaitė Modesta 2A, Jasaitytė Rosita 3A, Kavaliauskaitė Armina 3C, Hokušaitė Rugilė 4A, Karenauskaitė Justina 4A, Gražina Žiaunienė Sveikatos priežiūros specialistė, Kablienė Olesia technologijų mokytoja, Sandra Karenauskienė lietuvių kalbos mokytoja, Asta Šmukštienė biologijos mokytoja, Lionė Semeniukienė – biologijos mokytoja. Ypač aktyviai iššūkius vykdė 2A klasės kolektyvas.

 

Konferencijos metu buvo įdomu žiūrėti ir klausytis susirinkusių komandų iš 23 rajonų lopšelių-darželių, progimnazijų, pagrindinių mokyklų. Galėjome pasiklausyti pranešimų apie vykdytas veiklas ugdymo įstaigose, taip pat patys pasidalinti gerąja patirtimi, pasidžiaugti mokinių ir mokytojų kūrybingumu, aktyvumu ir darbštumu. Palyginę ir pasitikrinę, kaip dirbama Lizdeikos gimnazijoje, kuo panašūs ir kuo skiriamės nuo kitų mokyklų, toliau veiklą pratęsėme Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre. Jame sužinojome, kuo mes esame įdomūs pasauliui, kuo panašūs, kuo skiriamės, kokia yra saugomų teritorijų sistema, kokių profesijų žmonės dirba saugomose teritorijose. Galėjome klausytis paukščių balsų, o „kalbantis“ stalas pasakojo istorijas apie padėtų ant stalo daiktų svarbą žmogaus gyvenime. Namo grįžome su atminimo dovanomis, pilni naujų emocijų, idėjų.

 

Džiugu, kad konferencijoje Lizdeikos gimnazija buvo apdovanota už hab. dr. Eugenijos Šimkūnaitės humanizmo idėjų stiprinimą. Biologijos mokytoja Asta Šmukšienė  apdovanota Eugenijos Šimkūnaitės labdaros paramos fondo Padėkos raštu už hab. dr. Eugenijos Šimkūnaitės humanizmo idėjų stiprinimą ir puoselėjimą, už suteiktą paramą fondo veiklai. Viena iš atminimo dovanų – naujoji knyga iš dr. E. Šimkūnaitės palikimo „Sveiko gyvenimo paslaptys“. Įteikę dovanas fondo atstovai vylėsi, kad pastangos skiepyti bičiulišką požiūrį į visuomenei svarbių žmonių kultūrinį bei dvasinį palikimą bus sėkmingos.

 

Lionė Semeniukienė, 
biologijos mokytoja

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai