2021-09-19, sekmadienis, 22:33.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:00, leidžiasi 19:23, dienos ilgumas 12:23.

Padėkota rajono žemdirbiams

2018-12-07, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Padėkota rajono žemdirbiams

Šeduvos malūno pramogų ir konferencijų centre vykusioje tradicinėje Radviliškio rajono žemdirbių šventėje skambėjo padėkos geriausiems Radviliškio rajono ūkininkams, įteikti apdovanojimai už pasiekimus žemės ūkio srityje.

 

Ūkininkai į šventę rinkosi optimistiškai nusiteikę, nors artėjantys 2020 metai ir Europos Sąjungos direktyvų pokyčių vėjai vienaip ar kitaip palies ir Lietuvos žemdirbius.

 

 

Žemdirbius sveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antnas Čepononis, LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Butkienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius, šventės rėmėjai, kiti svečiai.

 

 

Pasak šventės organizatoriaus A. Juozapavičiaus, tiek šie, tiek praėjusieji metai ūkininkams buvo įtempti. „2017 metais nuostolių atnešė lietus, 2018 metais – sausra. Šiais metais dar ir sėkmės ar nuojautos daugeliui pritrūko. Išlošė tie, kurie nebuvo sudarę išankstinių sutarčių dėl grūdų supirkimo, nes vėliau gerokai padidėjo grūdų supirkimo kainos. Taigi, žemdirbių uždarbis ne tik nuo gamtos sąlygų priklauso, bet ir nuo nuojautos, verslumo gyslelės. Būtina domėtis, sekti rinkos apžvalgas“, – apie įvairiapusę ir sudėtingą ūkininkų veiklą kalbėjo jis.

 

 

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis padėkojo žemdirbiams už indėlį į Radviliškio rajono ekonominį augimą, už paramą benduomenėms ir įteikė Mero padėkos ženklus už nuopelnus žemės ūkio srityje Pakalniškių seniūnijos ūkininkui Zenonui Rožėnui ir Šeduvos miesto seniūnijos ūkininkui Kęstučiui Andrijauskui. Z. Rožėnas ūkininkauja nuo 1998 m., dirba apie 300 ha dirbamos žemės, augina grūdines kultūras. Ūkio veikloje  naudoja pažangias technologijas, puoselėja aukštą žemdirbystės kultūrą. Sūnus Justinas ir dukra pasekė tėvo pėdomis, dirba žemės ūkyje, kita dukra dirba meno srityje. Z.Rožėnas yra aktyvus, darbštus kaimo bendruomenės narys, visuomet prisideda prie seniūnijos vykdomų akcijų, neatsisako padėti. Su žmona  Jūrate gražiai prižiūri turimą sodybą. Buvęs tremtinys K. Andrijauskas buvo ilgametis Vėriškių bendrovės vadovas, vadovavęs ūkiui nuo 1975 iki 2005 metų. Buvo atsakingas ir reiklus vadovas, palaikė gerus santykius su darbuotojais. Jam visuomet rūpėjo Lietuvos kaimo ateitis, bendra žemės ūkio politika. Gerbiamas vietos bendruomenės narys. Nuo 2001 m. iki dabar Kęstutis Andrijauskas su žmona Liuda ūkininkauja savo 118 ha ūkyje Vėriškių kaime, augina grūdines ir ankštines kultūras.

 

 

Radviliškio rajono savivaldybės ženkleliais „Už nuopelnus savivaldai“ šventėje apdovanoti Radviliškio seniūnijos ūkininkas Bronislovas Mataitis už pilietiškumą ir meilę savo gimtajam Diržių kaimui ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Radviliškio seniūnijos seniūno pavaduotoja Virginija Balinskienė už ilgametę, aktyvią, sėkmingą ir rezultatyvią veiklą savivaldos srityje. B. Mataičio iniciatyva Diržių kaime buvo pastatytas paminklinis akmuo Lietuvos 100-mečiui ir Diržių kaimui, suburi iš šio kaimo kilę žmonės. Ūkininkui svarbus ne tik pelnas, bet ir kaimo ateitis, jo estetinis vaizdas, gražiai sutvarkyta ne tik jo kaimo sodyba, bet ir gamybiniai pastatai, technikos parkas bei tvarkingai prižiūrima ūkio aplinka. V. Balinskienė nuo 1997 m. iki 2004 m. dirbo Daugėlaičių seniūnijos seniūne, nuo 2004 m. iki dabar dirba Radviliškio seniūnijos seniūno pavaduotoja. Aktyvi, atsakinga, sąžininga ir reikli darbuotoja.

 

Ūkininkams meras palinkėjo sėkmės, sveikatos ir nuoširdaus bendravimo.

 

LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas padėkomis apdovanojo du ūkininkus: Virginijų Urbonavičių, Grinkiškio seniūnijos ūkininką, ir Arūną Čižauską, Skėmių seniūnijos ūkininką. Ūkininkas V. Urbonavičius verčiasi gyvulininkyste ir prižiūri 40 melžiamų karvių 120 ha valdoje. Ūkininkas domisi žemės ūkio naujovėmis ir stengiasi modernizuoti savo ūkį pagal keliamus europinius reikalavimus. Pasinaudoję  Kaimo rėmimo fondo lėšomis, jis įsirengė  vandens gręžinį. Įgyvendinęs  Žemės ūkio valdų   modernizavimo  projektą, įsigijo traktorių ir žemės ūkio padargus, atnaujino melžimo įrenginius. Už  paramos lėšas Nitratų direktyvos reikalavimams įgyvendinti įsirengė 280 kub. m srutų  rezervuarą ir tranšėją silosui gaminti. Pociūnėliškis A. Čižauskas dirba apie 80 ha žemės, augina grūdines kultūras, gyvulius. Arūnas Čižauskas yra aktyvus Pociūnėlių miestelio bendruomenės tarybos narys, nuolat dalyvauja organizuojamose talkose, nušienauja pakeles bei padeda senyvo amžiaus žmonėms, remia tradicija tapusiu Respublikinį šaškių turnyrą Pociūnėliuose.

 

Lietuvos žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis Žemės ūkio rūmų padėkomis apdovanojo tris ūkininkus: Justiną  Kavaliauską, Sidabravo seniūnijos ūkininką, Petrą Baltrušaitį, Šiaulėnų seniūnijos ūkininką, ir Virginijų Veikutį, Tyrulių seniūnijos ūkininką. Visi trys ūkininkai – inovatoriai. J, Kavaliauskas drauge su sūnumi Andriumi  – stambiausi agurkų augintojai Rdaviliškio rajone,  Vabališkių užauginti agurkai paklausūs ne tik didžiuosiuose prekybos centruose bet ir Latvijoje, Estijoje. P. Baltrušaičio pagrindinė ūkio kryptis - pieninių karvių auginimas. Ūkininkas  pareigingas, tvarkingas, domisi naujovėmis, nebijo sunkumų ir iššūkių. Ne vienerius metus dalyvavo rajoninėse karvių melžimo varžybose, kur pasiekė neblogų rezultatų. V. Veikučio ūkyje  –šiuolaikiška, moderni ūkio technika, jis pats yra dalyvavęs arimo konkurse, tapęs konkurso prizininku. Pasinaudojęs Nacionalinės mokėjimo agentūros projektu, pastatė biogranulių gamybos cechą, kuriame panaudojami presuotų šiaudų rulonai kuro granulėms gaminti. Tai ne tik ekonomiškas ir ekologiškas sprendimas, bet ir  kelios darbo vietos seniūnijos gyventojams.

 

Visi šventėje apdovanotieji ūkininkai – nuolatiniai vietos bendruomenių, įvairių renginių, iniciatyvų rėmėjai.

 

Šventėje išdalyti keramikiniai obuoliai – derlingumo simbolis. Taip visiems šventės svečiams ir dalyviams palinkėta gero derliaus ne tik žemės ūkio, bet ir kitose jų veiklose.

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai