2022-01-25, antradienis, 04:44.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:19, leidžiasi 16:41, dienos ilgumas 8:22.

Paveldėjimas. Tai, ką turėtų žinoti kiekvienas. II DALIS. (1)

Paveldėjimas. Tai, ką turėtų žinoti kiekvienas. II DALIS.

Asmenys, galintys būti įpėdiniais
Įpėdiniais paveldint pagal įstatymą gali būti fiziniai asmenys, kurie buvo gyvi palikėjo mirties momentu, palikėjo vaikai, gimę po jo mirties, taip pat Lietuvos valstybė.


Pagal tetamentą gali paveldėti (būti įpėdiniais) fiziniai asmenys, kurie buvo gyvi palikėjo mirties momentu, taip pat kurie buvo pradėti jam esant gyvam ir gimė po jo mirtis; testamente įvardyti dar nepradėti asmenys, jiems gimus. Taip pat ėpėdiniais  šiuo atveju gali būti ir juridiniai asmenys, kurie yra palikėjo mirties momentu arba steigiami vykdant palikėjo tetamente išreikštą valią.


Paveldint pagal įstatymą nustatytos įpėdinių, kurie paveldi lygiomi dalimis eilės:
1) pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
2) antros eilės – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai;
3) trečios eilės – palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės, palikėjo provaikaičiai;
4) ketvirtos eilės – palikėjo broliai ir seserys, proseneliai ir prosenelės tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės;
5) penktos eilės – palikėjo brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), taip pat palikėjo tėvo ir motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos);
6) šeštos eilės – palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės).
Šios eilės yra svarbios tuo, kad kiekvienos eilės įpėdiniai paveldi tik tada, kai nėra pirmesnės eilės įpėdinių, pvz: antros eilės įpėdiniai paveldi tik tada, kai nėra pirmos eilės įpėdinių: palikėjo vaikų. Palikėjo vaikaičiai ir provaikaičiai paveldi pagal įstatymą kartu su paveldinčiais atitinkamai pirmos ir antros eilės įpėdiniais, jei palikimo atsiradimo metu nėra gyvo to iš tėvų, kuris būtų buvęs įpėdinis.


Sutuoktinis pagal įstatymą visada paveldi kartu pirmos ar antros eilės įpėdiniais (jeigu jų yra). Nesant pirmos ir antros eilės įpėdinių, sutuoktinis paveldi visą palikimą. Taigi, trečios ir kiekvienos vėlesnės eilės įpėdiniai gali paveldėti tik tuomet, kai nėra ne tik pirmos ir antros eilės įpėdinių, bet ir sutuoktinio.

 

1 DALIS

3 DALIS


Parengė: VšĮ „Vilniaus universiteto Teisės klinika“. Pateikta informacija yra bendro pobūdžio. Kiekvienu konrečiu atveju reikia pasikonsultuoti su profesionaliais teisininkais.
 

 

Contact form

 

kelmiskis 2014-03-30 11:02:54 IP: 188.69.209.196

parašykit apie astolius. Labai gera tema butu. Kaip su tais reik elgtys. Ka jie gal i ko negal

Šios dienos vardadieniai