2022-10-05, trečiadienis, 15:08.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:29, leidžiasi 18:43, dienos ilgumas 11:13.

Pociūnėlių tvenkinyje – respublikinės žvejų mėgėjų varžybos, skirtos Valstybės dienai

2020-07-08, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Pociūnėlių tvenkinyje – respublikinės žvejų mėgėjų varžybos, skirtos Valstybės dienai

Liepos 5-ąją Pociūnėlių tvenkinyje surengtos respublikinės žvejų mėgėjų varžybos, skirtos artėjančiai Valstybės dienai. Sulaukta 44 dalyvių, kurie atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Radviliškio, Ukmergės, Panevėžio, Kėdainių, Baisogalos, Rūtakiemio, Pavartyčių, Pociūnėlių. Renginyje svečiavosi Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė.

 

Varžybas organizavo Justas Jankūnas, buvęs pociūnėlietis, šiuo metu gyvenantis Kaune, ir Aurelijus Sadzevičius, Pociūnėlių miestelio bendruomenės tarybos narys. Justas pasakojo: ,,Iš pradžių man buvo kilusi mintis surengti draugų, mėgstančių žvejoti, varžybas. Maniau, tai bus penkių šešių žmonių smagus pabuvimas gamtoje, žvejybos gebėjimų išbandymas. Kai apie mano planus sužinojo Aurelijus, pasiūlė pakviesti daugiau žmonių. Sutikau. Ir taip susirinko net 44! Startinis mokestis nebuvo nurodytas – pinigų kiekvienas dalyvis skyrė tiek, kiek galėjo. Už surinktus pinigus rudenį pirksime žuvų, įžuvinsime Pociūnėlių tvenkinį.”

 

Žvejybos sektorių įrengimu rūpinosi abu organizatoriai ir Skėmių seniūnija (seniūnė Ingrida Gladkienė). Sektoriai žvejams atiteko burtų keliu. Nors ne visuose žvejyba buvo sėkminga, vis dėlto tą dieną per kelias valandas pagauta 38 kg 185 g žuvies. Daugiausia kibo raudės bei kuojos, pagauta ir karšių, lynų, karosas. Visa žuvis, ją pasvėrus, buvo paleista atgal į Pociūnėlių tvenkinį.

 

Žvejai varžėsi asmeniškai ir komandomis. Asmeninėse varžybose I vietą iškovojo Romas Ručys, pagavęs 4 kg 240 g žuvies. II vietą laimėjo Tomas Ručys (4 kg 30 g), III – Nerijus Svirplys (3 kg 625 g). Komandinėse varžybose puikiai sekėsi ,,Radviliškiui“ – 11 kg 895 g žuvies. II vieta atiteko komandai ,,Batonas” iš Kairių (Šiaulių r.), pagavusiai 4 kg 430 g žuvies, o III vieta – ,,Beno komandai“ iš Panevėžio r. (2 kg 670 g žuvies). Didžiausia sužvejota žuvis – 1 kg 290 g karšis (pagavo Donatas Aleinikovas).

 

Visi žvejų varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, komandoms nugalėtojoms skirtos taurės, individualiems laimėtojams – asmeninės dovanos. Taip pat apdovanoti jauniausias ir seniausias žvejai, mažiausio laimikio savininkas. Apdovanojimus įteikė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis bei Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė. Prizai bei dovanos įsigyti už asmenines organizatorių lėšas, dovanų skyrė ir Radviliškio rajono savivaldybė. Seniūnė Ingrida Gladkienė pasveikino žvejų varžybų organizatorius ir nuoširdžiai padėkojo visiems šventės dalyviams.

 

Kadangi respublikinės žvejų mėgėjų varžybos skirtos Valstybės dienai, vieningai buvo sugiedota ,,Tautiška giesmė“. Mūsų šalies himną varžybų dalyviai giedojo kartu su garsia operos soliste Vida Miknevičūte, gyvenančia Vokietijoje, o atostogauti kartu su vyru Žydrūnu Šemežiu atvykstančia į sodybą prie Pociūnėlių tvenkinio. Baigus giedoti ,,Tautišką giesmę“, rajono meras Antanas Čepononis visiems palinkėjo gražių švenčių, padėkojo už paprastą pabuvimą gamtoje, nes čia ir sveikata, ir tradicijos.

 

Žvejų varžybų dalyviai, svečiai ir žiūrovai buvo pavaišinti gardžia žuviene, išvirta čia pat, tvenkinio pakrantėje. Dviejuose dideliuose katiluose ant laužo liepsnos ją rūpestingai virė Žydrūnas Šemežys ir Tomas Kuzminskas. Puikius virėjus pasveikino ir atminimo dovanėles įteikė seniūnė Ingrida Gladkienė. Jiems dėkojo tie, kas valgė kvapnią žuvienę.

 

Žvejų varžybos liepos pradžioje, skirtos Valstybės dienai, Pociūnėlių tvenkinyje surengtos ne pirmą kartą. Kasmet jose sulaukiama vis daugiau dalyvių. Varžybų organizatoriai tikisi, kad šis renginys sulauks žvejų dėmesio ir ateityje.

 

Roma Buivydienė, Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė

Contact form

Šios dienos vardadieniai