2022-08-13, šeštadienis, 12:07.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:51, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 15:2.

Projektas „Vincui Kudirkai –160“

2019-01-06, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Projektas „Vincui Kudirkai –160“

Nueinantys 2018-ieji – išskirtiniai metai. Tai ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, ir Simono Daukanto, Vydūno, Adolfo Ramanausko-Vanago bei Tėvo Stanislovo metai.

 

Šalia šių iškilių asmenybių labai norisi pridėti ir Vincą Kudirką, didįjį pasišventėlį, poetą, publicistą, laikraščio „Varpas“ redaktorių, kurio160-ąsias gimimo bei jo sukurtos ,,Tautiškos giesmės ‘‘ 120 metines metų pabaigoje, gruodžio 31dieną, mini Lietuva. Šis jubiliejus ypač reikšmingas mums, Vinco Kudirkos vardo mokykloms. Dar šių metų pradžioje gražią idėją, kaip paminėti jubiliejų, pasiūlė Amerikos Dr. Vinco Kudirkos lituanistinėje mokykloje dirbusi Mamerta Ralytė. Ji pakvietė visas penkias Vinco Kudirkos vardo mokyklas susivienyti bendram projektui. Be abejo, abejingų šiam pasiūlymui nebuvo. Projekte nusprendė dalyvauti visų Vinco Kudirkos vardo mokyklų 6-8 klasių mokinių komandos. Visus metus tęsėsi žaismingas mokyklų bendradarbiavimas. Ir nors laikas Lietuvoje ir Amerikoje gerokai skiriasi, tai netrukdė mums, projekto kuratorėms, naudojantis „Skype“ programa bendrauti, kalbėtis, tartis, diskutuoti. Susipažinę, aptarę projektą, ėmėme veikti, nes, kaip rašė poetas: ,,Gražiausia vienok esti akimis matyti,/Kada širdims ir žodžiams ir darbai atsako“. Susidarę iššūkių, susijusių su Vincu Kudirka, skelbimo ir atlikimo grafiką, nekantriai su mokiniais laukdavome nurodytos dienos. Smalsu ir truputėlį neramu buvo sužinoti, kokį iššūkį paskelbs kita mokykla, pažiūrėti ir palyginti, kaip tą iššūkį įveikė kitos mokyklos. O iššūkių buvo pačių įvairiausių: Dr. V. Kudirkos lituanistinės mokyklos mokiniai kvietė kurti sveikinimą gimtadienio proga, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos šeštokai pasiūlė sukurti komiksą pagal Vinco Kudirkos verstas pasakėčias, Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniai norėjo išgirsti mokyklos dainą, o Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos iššūkis buvo pats sunkiausias – iš gamtinių medžiagų padaryti poeto portretą. Penktąjį iššūkį – sukurti jubiliejui skirtą atviruką arba lankstinuką – skelbėme mes, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniai. Maloniai nustebino Dr. V. Kudirkos lituanistinės mokyklos mokiniai atsiuntę įprastu paštu nuoširdų pieštą sveikinimą. Tai paskatino ir mus artėjant gruodžio 31 dienai, Vinco Kudirkos gimtadieniui, išsiųsti savo sukurtus sveikinimo atvirukus įprastu paštu projekte dalyvavusioms mokykloms.

 

Be abejo, galime pasidžiaugti ir kitu savo darbu – 2019 metų kalendoriumi, kuriame pristatomos visos penkios projekte dalyvavusios Vinco Kudirkos vardo mokyklos. Baigiantis metams, drąsiai galime sakyti, kad šis projektas dovanojo jo dalyviams daug gerų emocijų, žadino patriotiškumą, kūrybinius ieškojimus, kėlė pasididžiavimą savo mokykla ir įkvėpė bendrystei ,,Vardan tos Lietuvos“. Tikime, kad tai bus postūmis naujoms iniciatyvoms vienybės link.

 

Širdingai dėkoju mokyklos mokinių komandai, dalyvavusiai projekte: Tomai Pauraitei, Auksei Siderevičiūtei, Medai Petrauskaitei,Tomai Saveljevaitei, Ainiui Gecui, Vestinai Gulbinaitei, Gabrielei Kazokaitytei, Adomui Kerpiui ir Viliui Uliui.

 

     Danutė Blužienė, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokytoja, projekto kuratorė

     

Contact form

Šios dienos vardadieniai