2022-08-13, šeštadienis, 12:15.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:51, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 15:2.

Radviliškio rajono mokiniai rašė laiškus vairuotojams

2019-04-17, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Radviliškio rajono mokiniai rašė laiškus vairuotojams

Mokiniai į mokyklą keliauja dviračiu, pėsčiomis, automobiliu ar viešuoju transportu. Vieni, keliaudami į mokyklą, klausosi muzikos, kiti svajoja, treti bendrauja su draugais, žaidžia ar užsiima kitais reikalais. Nors, keliaudami į mokyklą, būrelį ar į namus, mokiniai geba užsiimti keliais darbais, jie taip pat dar stebi tai, kas vyksta šalia jų.

 

Todėl, Radviliškio rajono policijos pareigūnai ir savivaldybės darbuotojai siekdami išgirsti moksleivių pastebėjimus ir suprasti jų, kaip eismo dalyvių, jausmus, surengė konkursą „Laiškas vairuotojui“. Vaikai galėjo kreiptis į vairuotojus su prašymais, pageidavimais, perspėjimais. Galėjo aprašyti įvairius nutikimus kelyje.

 

Daugiausiai mokiniai savo darbuose aptarė patirtas ar pastebėtas problemiškas eismo situacijas arba papasakojo apie linksmą įvykį kelyje. Taip pat laiškuose kėlė visuomenei aktualias problemas arba padėkojo vairuotojams, išsakė savo pasiūlymus ir pageidavimus.

 

Balandžio 16-ąją į Radviliškio rajono policijos komisariatą rinkosi rajono bendrojo ugdymo įstaigų 6 klasių mokiniai, konkurso „Laiškas vairuotojui'' dalyviai, mokytojos, pareigūnai. Susirinkusius, nuostabiomis dainomis pasveikino Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai,  vaidybine situacija pasveikino neformalaus švietimo programos „Išdykėliai“ nariai ir jų vadovė Virginija Čerkasienė.

 

Organizatoriai, rajono policijos komisariato atstovai ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė pasidžiaugė, kad konkursui buvo pateikta per dvidešimt mokinių darbų. Daugiausia mokinių darbų atrinko ir pateikė Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokytojai, Grinkiškio Jono Poderio ir Šeduvos gimnazijos pedagogai. Vaikus, saugaus eismo tematika skatino rašyti Pociūnėlių ir Vaižganto mokyklų pedagogai.

 

Konkurso „Laiškų vairuotojams“ pirmosios vietos laimėtoja pripažinta Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniė Viltė Gecaitė (mokytoja Danutė Blužienė), antros vietos - Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokinė Faustėja Ivanovaitė (mokytoja Roma Buivydienė), o trečiosios Šeduvos gimnazijos mokinė Nelly Snockytė (mokytoja Virginija Diržinauskienė)

 

Visiems projekte dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams skirtos padėkas ir atminimo dovanėles.

 

Mokinių darbai bus panaudoti renginiams, skirtiems saugiam eismui.

 

Viltės Gecaitės laiškas vairuotojui

 

Mėlynos BMW mašinos vairuotojau,

kiekvieną rytą mama mane veža į mokyklą ir aš dažnai matau Jus, važiuojantį priešinga kryptimi. Kartais Jums nusišypsau, kartais, kai nuotaika prasta, tik žvilgsniu nulydžiu Jus nuvažiuojantį.

 

Aš iš tėvelių žinau, kad vairuoti yra ne tik smagu, bet labai atsakinga. O Jūs, mano supratimu, esate ir pastabus, ir atsakingas. Atsiprašau, kad ilgokai tylėjau ir neišdrįsau Jums parašyti. Bet, kaip mano mama sako, geriau vėliau negu niekad.

 

Tikriausiai, Jūs irgi neužmiršote įvykio kelyje Radviliškis –Aukštelkai beveik prieš dvejus metus. Buvo graži vasaros diena, tiksliau, pati birželio pradžia, pati atostogų pradžia. Saulutė viliote viliojo griebti dviračius ir lenktyniauti su vėju. Tad nutarėme su sese ( ji tada buvo baigusi pirmą kolegijos kursą) pasivažinėti. Sesė mynė pirma, o aš lėkiau iš paskos bandydama neatsilikti. Sunkokai įveikusi statoką kalną, pasileidau nuokalnėn. Kiekvienas, kas moka važiuoti dviračiu, yra patyręs tą nuostabų jausmą, kai skrieji nuo kalniuko, kai vėjyje plaikstosi plaukai, o kūną apima malonus virpuliukas ir palaimingas džiaugsmas. Ir tada nieko nematai aplinkui. Visai netikėtai po ratais pasipainiojo, rodos, visai nedidukas akmuo. Aš nesuvaldžiau dviračio ir pargriuvau. Tai buvo tik pusė bėdos. Kaip tyčia, pro šalį ėmė lėkti mašinos. Tik tada mano sesė suprato, kad kažkas man nutiko. Metusi dviratį tekina pasileido prie manęs. Pribėgusi stvėrė mane ir tiesiog žaibo greičiu nustūmė į kelkraštį. Paskui mane atskriejo ir dviratis. Dabar mes buvome saugūs. Tada prie mūsų sustojo tamsiai mėlyna BMW mašina. Mes su sese sėdėjome apsikabinusios šalikelėje, virpėjome iš baimės ir susijaudinimo, nė žodžio negalėjome ištarti. Jūs ėmėte klausinėti, kas atsitiko, ar nereikia nuvežti į ligoninę, ar nereikia paskambinti tėvams. Po to atsinešėte iš mašinos vaistinėlę ir truputį aptvarkėte mano žaizdas, kad neišgąsdinčiau mamos. Palinkėjęs saugiai elgtis kelyje, Jūs nuvažiavote. Nustebino tai, kad Jūs nebarėte mūsų, negrasinote policija, o ramiai paguodėte, sakydamas, kad kelyje visko atsitinka.

 

Dėkoju Jums, VAIRUOTOJAU, už geranoriškumo ir atidos pamoką. Linkiu saugių ir smagių kelionių!

 

Pagarbiai Viltė, 6a klasės mokinė

 

P.S. Aišku, pylos namie gavau, bet puikiai supratau, kad buvo už ką gauti. Žinau, kad pati kalta, jog buvau neatidi kelyje, nesidairiau.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai