2022-08-13, šeštadienis, 11:27.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:51, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 15:2.

Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos išvyka į Rokiškį ir Pakruojo sporto šventę

2020-08-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos išvyka į Rokiškį ir Pakruojo sporto šventę

Saulėtą ir karštą rugpjūčio penktadienio rytą grupė Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos narių išvyko į suplanuotą ekskursiją po Rokiškį. Pirmiausia atvykome į Rokiškio dvarą. Prie dvaro vartų mus pasitiko gidas. Dvaro grožis ir jame esančios autentiškos ekspozicijos labai sužavėjo visus ekskursijos dalyvius.

 

Buvo įdomu pamatyti ir pasiklausyti pasakojimų  apie grafų Tyzenhauzų gyvenimą ir pomėgius. Daugelis dvaro eksponatų autentiški, naudoti pačių dvariškių. Neišdildomą įspūdį paliko eksponuojami garsiausio XX a. dievdirbio Liongino Šepkos drožiniai. Labai patiko vienintelė Lietuvoje prakartėlių ekspozicija. Vaikščiodami po dvaro parką apžiūrėjome gražius dvaro pastatus, sužinojome jų paskirtį.

 

Vėliau vykome į nuostabaus grožio Šv. Apaštalo Evangeslisto Mato bažnyčią. Nustebino vienintelė Lietuvoje pagal visus liturginius reikalavimus įrengta krikštykla. Lankėmės bažnyčios rūsyje, apžiūrėjome kriptą ir unikalioje Šv. Juozapo koplyčioje, kuri yra nacionalinis architektūrinis ir sakralinis paminklas.

 

Paskui vykome į kavinę „Senas grafas“. Čia klausėmės įdomaus pasakojimo apie sūrio gaminimą, jų rūšis ir kitų Rokiškio krašto populiarių maisto produktų gamybą, degustavome įvairių rūšių sūrius. Grožėjomės Rokiškio senamiesčiu, gražiomis, originaliai išpaišytomis senų namų langinėmis. Namo grįžome šiek tiek pavargę, bet patyrę malonių įspūdžių ir sužinoję daug naujo apie Rokiškio kraštą.

 

Tą pačią dieną 10 Radviliškio rajono draugijos sportininkų dalyvavo Pakruojyje vykusioje Šiaulių regiono neįgaliųjų sporto šventėje. Radviliškio komanda užėmė antrąją vietą ir parsivežė 13 medalių: 4 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos. Varžyboms pasirengta vykdant „Neįgaliųjų socialinės  integracijos per kūno kultūrą ir sportą“ projektą.

 

Irena Vilniuvienė,
Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininko pavaduotoja

Contact form

Šios dienos vardadieniai