2021-09-19, sekmadienis, 23:29.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:00, leidžiasi 19:23, dienos ilgumas 12:23.

Radviliškio V. Kudirkos progimnazijai – 60 metų

2018-11-17, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Radviliškio V. Kudirkos progimnazijai – 60 metų

Vakar Vinco Kudirkos progimnazija šventė mokyklos 60 metų jubiliejų. Šios šventės mokyklos bendruomenė nekantriai laukė, o renginiai, skirti šiais svarbiai progai, prasidėjo jau nuo rugsėjo. Apie juos progimanazijos bendruomenei ir jos draugams primena jubiliejaus proga išleistas kalendorius „Švęskime kartu!“. Jo iliustracijoms panaudoti pradinių klasių mokinių piešiniai.

 

Rugsėjo mėnesį jubiliejinių renginių ciklas buvo pradėtas įspūdingu mokinių, tėvelių ir mokytojų dviračiu žygiu „Velomaratonas 2018“. Žygio dalyviai keliavo vietovėmis, susijusiomis su Lietuvos laisvės kovomis. Aplankytas Vaidulių malūnas, kuris mena Lietuvos kariuomenės savanorių pergalę prieš Bermonto kariuomenę. 60 km trasa driekėsi Radviliškio rajono keliais. Prisilietę prie gyvosios Lietuvos istorijos, visi žygio dalyviai buvo vaišinami koše. Greičiausiai trasą įveikę dalyviai buvo apdovanoti atminimo taurėmis.

 

Progimnazijoje atidarytas naujas, modernus edukacinis centras „Indigo miestas“, kurio erdvės  atsivers mokymuisi, kūrybai, meditacijoms, diskusijoms ir poilsiui. Čia vyks pamokos, klasių valandėlės, tėvų susirinkimai, pasitarimai, individualios veiklos. Mokiniai per pertraukas ir po pamokų užsiims veikla, tenkinančia jų pačių lavinimosi poreikius. Net 150 kvadratinių metrų plote sau vietą ras tiek norintys susikaupti ir pabūti su savimi, tiek pabendrauti su kitais. Į „Indigo miestą“ taip pat perkeliama biblioteka ir skaitykla. „Indigo miestas“ taps ta mokyklos edukacine erdve, kuri bus naujos, šiuolaikiškos, jaunosios mokinių kartos sukurtos vizijos simboliu.

 

Spalio mėnesį „Indigo mieste“ organizuota komiksų konkurso ,,Mokyklos istorijos“ paroda: pasitelkę vizualinius menus, progimnazijos mokiniai stengėsi atskleisti savitą, originalų požiūrį į mokyklos gyvenimo ritmą. Prie mokyklos jubiliejaus šventės minėjimo spalį mokiniai prisidėjo ne tik kurdami piešinius, mokykloje buvo organizuojamas ir talentų šou ,,60 sekundžių šlovės“. Progimnazijos mokiniai demonstravo įvairiausius pasirodymus, kvietėsi pagalbon savo scenos partnerius ir atskleidė savo talentą.

 

Didžiausio pasisekimo ir žiūrovų liaupsių talentų šou sulaukė sportinių šokių atlikėjos, savo grakščia laikysena ir ypatingais judesiais užbūrusios visą žiūrovų ir sirgalių salę. Prie trankaus jubiliejaus minėjimo prisidėjo ir mažieji progimnazijos mokinukai. Antrąją spalio savaitę mokykloje buvo organizuojamos 3–4 klasių kvadrato varžybos mokyklos jubiliejaus taurei laimėti. Šį kartą laimėjimo džiaugsmą patyrė 4a ir 3a klasių mokiniai, garbingoje kovoje iškovoję teisę vadintis geriausiais kvadrato žaidėjais pradinių klasių amžiaus grupėje.

 

Progimnazijoje atidaryta buvusių mokinių laidų ir mokytojų fotografijų galerija, mokinių, lankančių dailės mokyklą kūrybinių darbų paroda bei progimnazijos mokinių dailės darbų „Mano mokykla“ parodos. 

 

Kad mokiniai iš tiesų pajustų šventės skonį, mokyklos jubiliejaus savaitę organizuotas mokyklos Tortadienis, mažuosius linksmino „Lauros studijos“ muzikantai, organizuotas praktinis muzikos užsiėmimas „Muzika Tavyje“, o 5–8 klasių mokiniai jubiliejų šventė šėldami šventinėje diskotekoje.

 

Visus jubiliejinius metus vyks „Karjeros istorijų“ ciklas, kuriame įžymūs buvę mokyklos mokiniai dalysis gyvenimiška patirtimi ir pasakos savo sėkmės istorijas. Prie jubiliejaus šventės šėlsmo prisijungs visa mokyklos bendruomenė: mokiniai savo žinias apie mokyklos istoriją praplės bei pasitikrins dalyvaudami viktorinoje „Mano mokykla“, mokyklos senjorus mokiniai pradžiugins nepaprastąja  arbatėle ir miuziklo „Dangus griūva“ premjera, o visus nuostabius renginius vainikuos  mokyklos finalinė jubiliejaus šventė lapkričio 16 dieną.

 

V. Kudirkos progimnazijos informacija

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai