2021-09-19, sekmadienis, 23:09.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:00, leidžiasi 19:23, dienos ilgumas 12:23.

Savanorystė – dovana ne tik kitiems, bet ir sau

2018-12-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Savanorystė – dovana ne tik kitiems, bet ir sau

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms, visi tampame geresniais, dalinamės gera nuotaika, teigiamomis emocijomis ir dovanomis... O jeigu šis gerumo laikotarpis tęstųsi ilgiau?

 

Radviliškio Trečiojo amžiaus universitetas gyvuoja jau vienuolikti metai. Mūsų senjorai žingeidūs, aktyvūs, norintys mokytis, keliauti, išbandyti naujas veiklas. Radviliškio TAU veikia penki fakultetai, juose yra trylika skirtingų grupių. Didžioji dalis mokytojų-lektorių yra savanoriai. Anglų kalbos kursus pradedantiesiems savanorė Kristina Mikaliūnienė senjorams veda jau trečius metus, o net septynerius metus savanoriauja tautodailininkė Jolanta Kvedarienė. Ji senjorėms veda Tautodailės užsiėmimus. Pati Jolanta sako: – „...dažai išgirstu klausimus, kam man to reikia?, ar moka?, ką duoda?.. Galiu drąsiai pasakyti, kad man tai duoda labai daug. Per daugelį metų pagrindinis branduolys, kuris lanko užsiėmimus, išliko tas pats, tai 6–7 močiutės. Kitos ateina vieniems metams, keliems užsiėmimams. Man atrodo, kad susirenkam ne dirbti, o būti. Tai pagrindinė šių užsiėmimų esmė. Būdama kartu su savo babytėm (taip jas vadinu) gaunu tai, kas nenuperkama – atsidavimą, meilę, tikrą nuoširdų bendravimą. Aš jaučiuosi mylima ir reikalinga. Ir niekas manęs neįtikins, kad 100 Eurų vertingiau už ką tik išvirtos uogienės stiklainiuką, ar pasidalintą pavykusio pyrago receptą. Šiais laikais visi stengiamės išgyventi ir pasiimti kuo daugiau iš gyvenimo. Aš pasiimu ir gaunu tai, ką daugelis ieško ir bando dirbtinai susikurti. Man savanorystė – savirealizacija, aukso puodas ir tobulėjimas. Labai džiaugiuosi, kad šalia esantys žmonės supranta mane, mano sūnus augdamas girdi apie mano veiklą, tikiu, kad mano veikla jam kloja pamatą brandai, bendram supratimui apie nematerialius dalykus, augimui. Galėčiau daug apie tai šnekėti ir galiu patvirtinti, kad man tai duoda labai daug. Kai žmonės dėkoja už tai, kad savanoriauju, visada pagalvoju, kad jie tikriausiai nesupranta, kad tai aš turiu dėkoti, kad tai mane daro laiminga.“

 

Dalis universiteto studentų patys yra ne tik studentai, bet ir savanoriai: ansambliui vadovauja buvusi muzikos mokytoja Zenona, Lietuvių liaudies šokiams ir žaidimams – buvusi šokių mokytoja Angelė ir kiti. Šiais metais savanoriauti pradėjo trys Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai, kurie moko senjorus kompiuterinio raštingumo paslapčių. Auga jauna savanorių karta, kuria mes džiaugiamės ir linkime visokeriopos sėkmės.

 

Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai