2022-08-13, šeštadienis, 12:21.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:51, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 15:2.

Žolinės šventė Grinkiškyje – puiki nuotaika ir graži šventė

2020-08-19, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Žolinės šventė Grinkiškyje – puiki nuotaika ir graži šventė

2020 metų rugpjūčio 15 d. vidudienį Grinkiškio miestelio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios varpai grinkiškiečius, aplinkinių kaimų gyventojus ir svečius, kaip ir kasmet, su gėlių ir  javų puokštelėmis rankose, sukvietė į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų (Žolinės) atlaidus.

 

Žolynais, gėlėmis išpuoštoje bažnyčioje parapijiečius ir kitus Žolinės atlaidų dalyvius pasitiko parapijos klebonas Donatas Grigalius, kuris pasveikino visus susirinkusiuosius sulaukus gražios šventės, priminė  Dievo Motinos Marijos svarbą krikščioniškajam pasauliui, jos pavyzdį ir auką, jos besąlygišką meilę. Jis palinkėjo parapijiečiams  puoselėti tradicijas, nuoširdžiai padėkojo padėjusiems paruošti bažnyčios patalpas atlaidams. Iškilmingas mišias laikė Polekėlės parapijos kunigas Feliksas Baliūnas. Visi drauge maldos vienybėje išgyvenome tikėjimo bendrystę ir dėkojome Dievui už visas jo teikiamas malones.

 

Rugpjūčio 14-osios dienos vakarą, Žolinės šventės išvakarėse, į šventinį koncertą sugužėjo gausybė grinkiškiečių ir svečių. Šventę sveikinimo žodžiais pradėjo Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė ir kultūros specialistė Rima Juozaitienė. Su Žolinės švente susirinkusiuosius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

 

Meras sveikinimo kalboje džiaugėsi, kad Žolinės šventė sukviečia pabūti drauge, pasidžiaugti geru šių metų derliumi. Jis pasidžiaugė įgyvendinto Grinkiškio bendruomenės projekto rezultatu – įrengta lauko scena. Kalbėjusieji gerbiami svečiai šventės dalyviams linkėjo sveikatos ir gražių ateities darbų.

 

Grinkiškio bendruomenės pirmininkė Rasa Šulienė pristatė Lietuvos Žemės ūkio ministerijos įgyvendintą projektą ,,Lauko scenos įrengimas“, kuriuo metu šiame Grinkiškio pušyne Žolinės šventei suspėta įrengti lauko sceną. Bendruomenės pirmininkė nuoširdžiai dėkojo visiems projektą įgyvendinti padėjusiems  ir finansiškai prie jo  prisidėjusiems žmonėms, įteikė jiems prisiminimo dovanėles. Ji padėkojo ir aktyviausiai Grinkiškio  bendruomenei ir seniūnijai atstovaujančiai Eirimo ir Kristinos  Našlėnų šeimai, kuri yra nuolatinė  seniūnijos ar seniūnijos bendruomenių rengiamų  sportinių renginių dalyvė.

 

Bendruomenės pirmininkė dėkojo ir Janinai Birutei Urbonienei, kuri niekada neatsisakė pagelbėti ir prisidėti prie šventinių dekoracijų gamybos.

 

Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė dėkojo šventės rėmėjams, kurių buvo paminėta net septyniolika: žemės ūkio bendrovės, individualios įmonės ir ūkininkai. Visiems rėmėjams įteiktos mažos atminimo dovanėlės.

 

Visiems geradariams  šokius šventėje  dovanojo merginų šokių grupė ,,Gija“, vadovas Domas Dveilis.

 

Po oficialios dalies šventės dalyviai klausėsi grupės ,,Bernužėliai“ koncerto, stebėjo nuostabų ir užburiantį lazerių šou, gerėjosi šventiniu  įžiebtu netradiciškai  puoštu laužu, naktinėje diskotekoje visus šokti kvietė diskotekos vedėjai Arnas ir Daivaras (Radviliškis, Šiauliai). Šventėje suorganizuota laimingoji loterija, kurioje buvo penki didieji prizai. Laimėtojams  loterijoje atiteko: diena dviem asmenims vandens  pramogų parke Kretingoje, valandos apsilankymas dviem asmenims vandens batutų parke Palangoje, vienai šeimai dešimt nusileidimų nuo Kalitos kalno, Anykščiuose, devyniems asmenims pasiplaukiojimas unikaliu „BBQ laivu“ Trakuose  ir  dvi nakvynės dviem Druskininkuose.

 

Džiaugiamės puikiais Žolinės atlaidais ir nuostabia Grinkiškio miestelio Žolinės  švente.

 

Seniūnė dėkoja seniūnijos techniniam personalui V. Milašiui, V. Pukliui, T. Rainiui už pasiruošimą šventei, seniūnijos darbuotojoms E. Pilinkienei, D. Sakalavičienei už nupintą Žolinės vainiką  laužui, kultūros darbuotojoms  L. Lydikaitienei, R. Juozaitienei, V. Šepronienei už loterijos organizavimą.

 

Grinkiškio seniūnijos informacija
Nuotraukos Grinkiškio seniūnijos ir Grinkiškio miestelio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos

Contact form

Šios dienos vardadieniai